Badania nutriimmunologiczne
REZERWACJA ONLINE

Innowacyjne Centrum Medyczne VIMED

Zasady przygotowania do pobrania krwi
do badania niepożądanych reakcji na pokarm

Uprzejmie prosimy o przybycie około 20 minut wcześniej, w celu dopełnienia niezbędnych formalności, przed przystąpieniem do świadczenia usług leczniczych. Z powodów formalnych należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Wypełnienie Karty Informacyjnej Pacjenta na stronie: https://vimed.pl/karta-informacyjna-pacjenta/ pozwoli skrócić ten czas do ok.10 minut.

Jak przygotować się do pobrania krwi do testu Kod Metaboliczny 200?

Badanie Kod Metaboliczny jest bardzo czułym badaniem. Aby uniknąć ryzyka, że wyniki badania będą zaburzone przez czynniki środowiskowe, należy odpowiednio przygotować się do pobrania krwi. Pacjent powinien:

  1. Nie spożywać alkoholu w przeddzień i w dniu pobrania próbki krwi do badania.
  2. Nie palić wyrobów tytoniowych w przeddzień od godziny 20:00 i w dniu pobrania próbki krwi do badania.
  3. Nie przyjmować leków antyhistaminowych, które mogą zafałszować reakcję immunologiczną organizmu co najmniej na 48 h przed pobraniem próbki krwi do badania i w dniu pobrania próbki krwi do badania. (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem).
  4. Nie przyjmować leków z grupy kortykosteroidów o działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym co najmniej na 48 h przed pobraniem próbki krwi do badania i w dniu pobrania próbki krwi do badania. (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem).
  5. Nie przyjmować leków z grupy cytostatyków, których działanie polega na zaburzeniu cyklu komórkowego i powodowaniu śmierci komórki lub zahamowaniu jej rozwoju i podziałów co najmniej na 48 h przed pobraniem próbki krwi do badania i w dniu pobrania próbki krwi do badania. (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem).
  6. Zakończyć ewentualną antybiotykoterapię na 5 dni przed wykonaniem testu.
  7. Przed pobraniem należy unikać większego wysiłku fizycznego.
  8. Wypić jedną lub dwie szklanki wody na pół godziny przed pobraniem krwi.
  9. Jeśli tuż przed dniem pobrania krwi wystąpi infekcja: grypa lub inna choroba zakaźna, należy przełożyć test na inny termin.